Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego? Nasze wskazówki oraz kurs.
30 marca 2021

Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego? Nasze wskazówki oraz kurs.

Znajomość języka niemieckiego na stanowisku opiekuna w Niemczech to często jedna z najważniejszych kompetencji. Komunikacja z podopiecznym jest bardzo ważna, by poznać potrzeby osoby starszej, a także móc się porozumiewać z seniorem i jego otoczeniem w codziennych sytuacjach. W poniższym artykule przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów nauki języka obcego, które szybko i łatwo pozwolą Wam przyswoić niezbędne podstawy niemieckiego.

W języku niemieckim występuje kilkaset tysięcy słów. Badania potwierdzają jednak, że do codziennej komunikacji statystyczny Niemiec wykorzystuje średnio zaledwie ok. 2000 słów. Znajomość tysiąca najważniejszych słówek to absolutna podstawa w procesie nauki języka. Dlatego jeśli w krótkim czasie chcesz opanować niezbędne podstawy i szybko zacząć rozumieć większość przekazu po niemiecku, wówczas idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie nauka najczęściej używanego słownictwa.

W internecie można znaleźć wiele bezpłatnych kursów online oraz programy typu “fiszka”. Jest to metoda nauki odpowiednia dla samouków oraz osób zmotywowanych do szybkiej nauki języka. Natomiast dla osób preferujących naukę stacjonarną oraz praktykę polecamy kurs niemieckiego.

W swojej ofercie dla opiekunów oferujemy oraz finansujemy intensywny 3-tygodniowy kurs językowy. W spersonalizowanym trybie nauki skupiamy się na słownictwie w zakresie pielęgnacji oraz opieki nad osobami starszymi. Celem kursu jest gruntowne przygotowanie opiekuna na tyle, by mógł on podjąć pracę z poczuciem pewności własnej wiedzy i kompetencji językowych.

Znajomość języka daje nam poczucie komfortu, gdyż jest to jeden z najważniejszych elementów codziennego funkcjonowania za granicą.

W razie pytań czy wątpliwości związanych z pracą w opiece oraz kursem z języka niemieckiego, prosimy o kontakt pod numerem: +48 536 284 042

Szybki kontakt!
+
Wyślij!