Jak wygląda proces rekrutacji opiekunek osób starszych?
22 kwietnia 2021

Jak wygląda proces rekrutacji opiekunek osób starszych?

Osoby zainteresowane pracą na stanowisku opiekuna osób starszych w Niemczech na samym początku swojej drogi zawodowej przechodzą przez rekrutacje w wybranej agencji pracy. W podany artykule przedstawimy Państwu szczegółowo proces rekrutacji dla Bona24.

Zgłoszenie 

Pierwszy krok wykonuje kandydat. Obecnie pierwszy kontakt najczęściej odbywa się w formie online. Kandydaci najchętniej wybierają aplikacje przez formularz kontaktowy dostępny na stronie: https://bona24.eu/aplikuj/ Można również zgłosić się telefonicznie oraz bezpośrednio umówić się na spotkanie w biurze z koordynatorem. Przy składaniu aplikacji warto spisać swoje doświadczenie zawodowe na stanowisku opiekuna oraz zebrać referencje z poprzednich miejsc pracy. Dodatkowo należy określić swój poziom języka niemieckiego. Natomiast weryfikacji znajomości języka obcego również nastąpi w momencie rozmowy z podanym kandydatem

Rozmowa

Kolejny etap rekrutacji to rozmowa z kandydatem. Na rozmowie przedstawimy zasady zatrudnienia oraz zweryfikujemy poziom znajomości języka niemieckiego. Na tym etapie zbierzemy również informację na temat Twojego doświadczenia w opiece osób starszych. Pierwsza rozmowa najczęściej odbywa się telefonicznie. Rozmowa jest kluczowa dla kandydata by mógł zdobyć jak najwięcej informacji o dalszej współpracy. Na tym etapie również przedstawimy dostępne obecnie zlecenie pracy oraz stawki.

Umowa 

Gdy kandydat zdecyduję się na konkretną ofertę pracy i podpisze z nami umowę, będzie mógł podjąć zatrudnienie.  My jako firma zorganizujemy wszelkie formalności, w tym przejazd do miejsca zlecenia. Pokrywamy koszt dojazdu do Niemiec i powrotu do kraju. Przez cały okres zlecenia opiekun ma kontakt ze swoim koordynatorem zlecenia. Podpisując umowę opiekun ma pewność legalności pracy oraz odprowadzanych wysokich składek ZUS. Jako firma dajemy też możliwość podjęcia zlecenia na warunkach niemieckich.

W razie pytań czy wątpliwości związanych z pracą w opiece oraz kursem z języka niemieckiego, prosimy o kontakt pod numerem: +48 536 284 042 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!