Opieka nad seniorem – jak się przygotować?
7 kwietnia 2021

Opieka nad seniorem – jak się przygotować?

Europejskie społeczeństwo się starzeje, to fakt, a w związku z tym wzrasta zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych. Z statystyk wynika, iż wiele osób decyduje się podjąć opieki nad seniorem za zachodnią granicą naszego kraju. Zapotrzebowanie na opiekunów jest duże, a warunki pracy bardzo korzystne. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak przygotować się do takiej pracy, podany artykuł jest przydatny właśnie dla Ciebie.

Poszukiwanie zlecenia w DE

Przygotowanie do pracy należy zacząć od wybrania zlecenia, dopasowania oferty oraz stawki do naszych oczekiwań. Oferty pracy w charakterze opiekunki lub opiekuna dla seniora w Niemczech można znaleźć tu: https://bona24.eu/oferty-pracy/#niemcy

Twój wyjazd możemy zorganizować nawet w kilka dni od zgłoszenia przez formularz kontaktowy na stronie. Czas ten uzależniony jest jednak głównie od Twoich preferencji oraz dyspozycyjności.

Znajomość języka w pracy na stanowisku opiekuna

Rozmowa to podstawa komunikacji. Znajomość języka niemieckiego w wersji podstawowej jest często wymagana już przy zgłoszeniu. Przed wyjazdem należy odświeżyć sobie poznane zwroty i słówka używane w życiu codziennym. Jeśli jednak czujesz, że Twoje umiejętności w tym zakresie wymagają jeszcze poprawy, warto zgłosić się na przyspieszony kurs językowy w formie online. Znajomość języka daje nam poczucie komfortu, gdyż jest to jeden z najważniejszych elementów codziennego funkcjonowania za granicą.

Kultura i zwyczaje

Przed wyjazdem warto zorientować się w kulturze i zwyczajach danego regionu. Dowiedzieć się w jaki sposób celebruje uroczystości religijne, narodowe czy rodzinne. Jaki rozkład dnia jest dla seniora najbardziej dogodny, jakie są jego indywidualne przyzwyczajenia, ale także zwyczaje wynikające z kultury kraju. Dobrze wiedzieć, kiedy podopieczny ma urodziny, by złożyć mu życzenia. Warto poznać ogólne aspekty kulturalne, by senior czuł się komfortowo pod naszą opieką.

W razie pytań czy wątpliwości związanych z pracą w opiece oraz kursem z języka niemieckiego, prosimy o kontakt pod numerem: +48 536 284 042 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!