Najczęściej zadawane pytania przed podjęciem zlecenia, my na nie odpowiemy.
6 maja 2021

Najczęściej zadawane pytania przed podjęciem zlecenia, my na nie odpowiemy.

 

Osoby zainteresowane pracą na stanowisku opiekuna osób starszych w Niemczech na samym początku swojej drogi zawodowej zadają pytania. W podany artykule przedstawimy Państwu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przed podjęciem zlecenia. 

Jaki jest okres wyjazdu na zlecenie?

Najkrótszy możliwy czas zlecenie to jeden miesiąc. Najdłuższy okres wyjazdu to nawet kilka miesięcy. Wszystko zależy od preferencji opiekuna/ki.

Ile wynosi miesięczne wynagrodzenie opiekuna/-ki osoby starszej w Niemczech?

Miesięczne wynagrodzenie pracownika może sięgać nawet do 2000 euro netto. Kwota ta, uzależniona jest przede wszystkim od poziomu znajomości języka niemieckiego opiekuna/ki, od doświadczenia w opiece nad osobami starszymi oraz zakresu obowiązków, jaki będzie miała do wykonania przy danym zleceniu.

Czy zatrudnienie jest legalne? 

Zapewniamy w pełni legalne zatrudnienie w oparciu o ubezpieczenie polskie lub niemieckie.

Czy opiekun jest ubezpieczony i może skorzystać z usług lekarskich na terenie Niemiec?

Opiekunowie którzy wyjeżdżają z nami na zlecenie do Niemiec, objęci są ubezpieczeniem i mogą skorzystać z opieki lekarskiej. 

Jakie warunki musi spełniać kandydat na opiekuna osób starszych, aby móc podjąć współpracę?

Najważniejsza jest chęć do pracy, empatia i otwartość na potrzeby innych. Mile widziane jest doświadczenie w opiece nad osobami starszymi w Niemczech, w Polsce lub innym kraju. Znajomość języka niemieckiego przynajmniej w stopniu podstawowym. Dodatkowe atuty to: prawo jazdy kat B, ukończone kursy związane z opieką

Opiekun posiada kogoś, kto się nim opiekuje na zleceniu?

Z każdym opiekunem, który podpisał umowę z naszą firmą, zajmuje się konsultant. Jest on do dyspozycji opiekuna przez cały czas trwania kontraktu. 

W razie pytań czy wątpliwości związanych z pracą w opiece oraz kursem z języka niemieckiego, prosimy o kontakt pod numerem: +48 536 284 042 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!