Opiekun/ka – zawód z przyszłością
20 maja 2021

Opiekun/ka – zawód z przyszłością

Rynek usług związanych z opieką osób starszych będzie rósł, a struktura demograficzna zachodu Europy  i opinie lekarzy na temat opieki nad seniorami wskazują na dobre perspektywy dla podanego zawodu.

Najnowsze dane pokazują, że osób w wieku 65 lat i starszych jest w Niemczech aż 22,06% i jest to druga najliczniejsza grupa wiekowa. Jesteśmy starzejącym się społeczeństwem. Wraz z tym zjawiskiem rośnie potrzeba zatrudniania odpowiednio przygotowanego personelu opiekuńczego, w tym opiekunek osób starszych.

Opiekun sprawuje opiekę nad osobami w podeszłym wieku. Zakres zadań bywa bardzo zróżnicowany i zależy od stanu zdrowia, a także indywidualnych możliwości podopiecznego. Do najczęstszych obowiązków należy jednak pomoc w utrzymaniu higieny osobistej, karmienie, podawanie leków, zmiana opatrunków, jak również rehabilitacja w przypadku osoby niepełnosprawnej. Opiekun osoby starszej staje się często towarzyszem swoich schorowanych i samotnych podopiecznych, dlatego powinien on posiadać dobrą odporność psychiczną. To niezwykle szlachetny i przynoszący wiele satysfakcji zawód, a dodatkowo jest dobrze płatny. Obecnie zarobki  na podanym rynku wynoszą do 2.000 euro netto/miesięcznie.

Zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie w kolejnych latach rosnąć, a co za tym idzie, opiekunka seniorów jest zawodem z przyszłością. Jeśli zastanawiacie się, jaki zawód będziecie mogli wykonywać przez wiele lat oraz poszukujecie umiejętności, które zapewnią Wam stabilną pracę, warto przemyśleć udział w kursie języka niemieckiego i szkoleniach z zakresu opieki nad osobami starszymi. Firma Bona24 może być również źródłem finansowania podanego kursu. Osobom gotowym podjąć długofalową współpracę z naszą firmą, proponujemy zatrudnienie oraz spłatę kosztów szkolenia w indywidualnie uzgodnionych ratach po rozpoczęciu pracy.

W razie pytań związanych z pracą w opiece oraz kursami, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: +48 536 284 042

Szybki kontakt!
+
Wyślij!